Наша школа, ОШ,,Ђура Јакшић“, као једна од најстаријих у граду, почела је да се гради 1912. године, а са радом је почела 01.09.1913. године.

Године 1941. ушколу се уселила немачка војска, која је боравећи у њој, уништила зграду и намештај. Рад у школи је обновљен 1946.године, када је почела са радом Основна школа бр.6. После рата, у истој згради је радила Индустријска средња школа, касније названа Техничка и Интернат техничке школе.

Године 1953. школа добија име ,,Ђура Јакшић.

Друга адаптација, доградња и реконструкција школе је урађена 1981.године, када су дограђени нови мокри чворови, кров, електро и водоводне инсталације и централно грејање на гас.

Површина школске зграде износи 2.398 квадратних метара, дворишта 2.456 кв.м. и спортских терена 679 кв.

Данас, по броју ученика у одељењима (360ученика и 16 одељења у шк.2022/2023.г.), спада у ред средњих  школа што омогућава индивидуални пристип сваком ученику.

Школа се налази у насељу ,,Тесла“ у улици Лава Толстоја 30 у ужем центру града и повезана је са мрежом улица, па је доступна и ученицима који живе на локацијама удаљеним од школе.

Зашто Ђурина?

• Школа са традицијом преко 100 година
  • Изванредна локација у центру града, близу аутобуске станице. Повољно за ученике са приградских локација које немају школу у свом насељу.
  • Позитивна (домаћинска)  и пријатна атмосфера у школи.
  • Организована настава у две групе продуженог боравка.
  • Уређено школско двориште са функционалним спортским теренима.
  • Технички добро опремљене учионице.
  • Безбедан боравак ученика док су у школи.
  • Ограђено и безбедно школско двориште.
  • Организовање едукативних екскурзија и настава у природи на Дивчибарама.
  • Учествовање на обуци пливања (2. разред).
  • Школа у којој се негује традиција ненасилне комуникације и у којој се на насиље одмах реагује по процедури.
  • Неговање другарства и толеранције.
  • Неговање такмичарског и спортског духа у школи. Врхунски резултати на школским и спортским такмичењима.
  • Организовање хуманитарни концерата и многих акција са којих сав приход иде онима којима је најпотребнији.

Свако ко жели да у периоду  од 7. до 15. године  живота буде окружен брижним теткицама, учитељицама, наставницима, педагогом и директором који ће им пружити осећај сигурности  правичности и одговорности треба да упише ОШ „Ђура Јакшић“.Сви они заједно са нама учествују у решавању проблема или прослављању постигнутих резултата. У овој школи нема „посебне“ деце , сви ђаци су једнаки .Због мањег броја деце у одељењима учитељи и наставници могу да посвете  више пажње појединцу и његовим проблемима.

Стефан Белић Козић  ученик VIII -1

ОШ "Ђура Јакшић" Зашто изабрати школу "Ђура Јакшић"? https://www.osdjjaksic.edu.rs/ ОШ "Ђура Јакшић" https://www.osdjjaksic.edu.rs/templates/gk_academy/images/logo.png