Фотогалерија

Ликовна радионица

У нашој школи је реализована ликовна радионица Николе Драгаша, илустратора и карикатуристе, уз активно учешће ученика првог разреда и по неколико представника из свих осталих нижих разреда.

Јако се радујемо када угостимо неког ко је велики ентузијаста и ко своје стваралаштво преноси кроз уметност-играјући се; Када угостимо неког ко је саткан од вишеструког квалитета: од талента, креативности и умећа да оно што поседујe пренесе и дарује другоме; Овог пута деци; И неретко деци; Најчаробније је то што сопственим примером овај уметник распламсава дечију машту, показујући им како да заувек сачувају дете у себи, а да при том уче, развијају се и напредују и све то кроз игру;

И ми смо овом радионицом стварали – играјући се и играли се – ставрајући. Има ли шта лепше?

19.октобар 2019.г.

Дан школе ,,Ђура Jакшић“ 2018.

Ђурина боемска Скадарлија у Ђуриној школи

This is why you need to write my essays online always give yourself time to investigate the subject before you start to write it.

,,Поносни смо што носимо име Јакшић Ђуре и срећни смо што радост делимо са ђацима, родитељима и гостима-пријатељима-реномираним уметницима. Све је исијавало дечијом младошћу, лепотом и нашом зрелошћу која обавезује да непрестано указујемо куда треба и како треба, шта је то вредно што се новцем не може купити. То је достојанство, то су корени, то је вера и то је љубав! Учесници свечаности су сви ученици нижих разреда уз подршку својих учитељица који су слали поруке љубави, емитујући енергију која напаја сва чула. Допринос ученика виших разреда је кроз вокално-инструменталне изведбе у част Ђуре Јакшића и своје школе.

Гости су нам пријатељи-уметници:књижевница Нада Малек која нас је потсетила на посебност ,,Ђуриног шешира“ кроз истоимену песму исписану њеним пером. Ликовни уметник-Никола Драгаш је кроз свој специфични израз осликавао дешавања из песама Ђуре Јакшића-кроз перформанс у интеракцији са наставницима школе. Члaнови ансамбла нижег узраста РКУД ,,Јединство“су нас подсетили на раскош и лепоту традиције нашег народа.

Дакле, све ово je емитовано стиховима, сликарством, песмом, игром, музиком- односно-душом! Лајтмотив су нам Змајеви ,,Светли гробови“ посвећени Ђури Јакшићу, а нама у аманет остављени да осветљавају пут нашиј деци.“

Јасна Капор, педагог